Novinky

1. 4. 2019 – Je to k nevíře, ale stránky Siranie jsou na světě již přes 20 let! V tuto chvíli přichází na svět již třetí verze, kterou jsme vytvořili ve spolupráci s Mykem, rovněž příznivcem RPG a poutníkem světem fantazie.

07.4.2018 – Ručička horologia se opět posunula a ve světě Grandu se udály mnohé pozoruhodné události. Do vyprávění ze světa Siranie jsme přidali další část, tentokrát pojednávající o Soumraku Grandu.

19.6.2016 – Po dlouhé odmlce přinášíme nové vyprávění o bytostech, jež díky bohům obyčený Siranijec za celý svůj život nepotká. O bytostech z hlubin.

27.11.2009 – Popis Siranie a Grandu se dlouho obešel bez toho, co mnozí považují za nejdůležitější – Pantheonu bohů, v něž věří většina prostých i urozených na tváři Grandu. Nyní konečně poodhalíme roušku jejich tajemství – dámy mají přednost a proto si nyní můžete přečíst o bohyních.

22.2.2008 – Důležitým fenoménem Grandu jsou slavné městské státy. Často usměrňují běh dějin na dlouhé věky dopředu a téměř pravidlem jsou dlouhověké spory a války mocných městských protikladů připomínajících misky vah. O městském státu, který by obyčejný siranijec neprávem nazval baštou temnoty a který v současném věku zabíra podstatnou část jedné z misek oněch pomyslných vah, vám dnes přinášíme několik postřehů zcestovalého poutníka. Poznejte pravou tvář Xalgonu tak, jak byste ho z geografických příruček Sirgonské knihovny poznali jen ztěží.