Protinožci / Antilokás

Nejvzdálenější rasa o níž se vůbec něco ví. Ví se toho ale jen velmi málo, protože již před věky se s nimi přerušil kontakt. Kdysi dávno byli Protinožci pozváni tehdy vládnoucími elfy na území známého světa a to vyvolalo neklid a zděšení u většiny ostatních ras a nakonec vedlo k válce mezi nimi a elfy. Protinožci byli zkrátka příliš jinací na to, aby byli přijati.

Z toho mála, co je doposud pamatováno o Protinožcích, lze zmínit toto: Protinožci jsou rasa založená na symbióze s houbami. Podobně jako jsou kontinenty známého světa pokryty lesy a lukami, tak jsou kontinenty Protinožců na dalekém Jihu pokryty nesmírným hvozdem hub.

Na Jihu kdysi žily mnohé rasy, ale agresivní houby je časem strávily, jedině Protinožci dokázali v obtížném prostředí přežít, protože se vyvinuli systém houbového zasvěcení, kdy do svých těl dovolí kontrolovaně proniknout určité kmeny symbiotických hub, které jim dávají určité schopnosti a hlavně je chrání proti jedům a útokům divokých hub v mykohvozdech Jihu.

Protinožci žijí ve chráněných městech a jen iniciovaní mohou města opouštět a vydávat se za jejich hranice. Fyzická podoba Protinožců je neznámá, v manuskriptech knihoven Severu lze sice najít některá zpodobnění, ale zdá se, že většina z toho jsou pusté fantazie – všelijaká monstra s hlavou mezi nohama, se sedmi hlavami či s chapadly a krokodýlími čelistmi. Tomu snad nikdo rozumný nevěří.

World

Races

Sirania

North

Lebara

Vezan

Havdaur

Argolin

Arkagas
Sairis
Vaktar
Garion
Xalgon

Qurand

Rasy

Siranie

Sever

Lebara

Vezan

Havdaur

Argolin

Arkagas
Sairis
Vaktar
Garion
Xalgon