Klany – Postavy

KHÓRUIN

(hraje Adam Šnobl)
vlasy: tmavě hnědé, dlouhé
oči: tmavě hnědé
rodina: původně rodina Karian Kvanari, dnes však Melittar Vinair. Je pokrevním bratrem Rivovým a manželem Vathily.
věk: 21 let
schopnosti a dovednosti: Schopný šermíř a zápasník vzdělaný i ve věcech magie. Je uznávaným vůdcem skupinky.

Vzhled a charakteristika: Khóruin je lehce podprůměrné postavy i na Hwarnije. O to širší má však ramena a v boji je těžké jej unavit.
Khóruin je mlčenlivý a zřídkakdy se směje. Pokud zrovna necvičí, nejspíše jej najdete někde sedět a přemýšlet. Zdá se, že jeho vůdcovská role na něj doléhá na každém kroku a nutí jej každou svou myšlenku a rozhodnutí pečlivě vážit, než je vysloví nahlas.
Dlouhé tmavé vlasy nosí většinou svázané do uzlu, na tváři si nechává růst vous. Téměř všude s sebou nosí svůj meč.
zvířecí společník: nemá zvířecího společníka, který by jej doprovázel, vlastní však koně

TAIHUN (†)

(hraje Martin Žďánský)
vlasy: Plavé
oči: Světle hnědé
rodina: Melittar Vinair. Je bratrem Ivaina, Vathily a Khóruina.
věk: 22 let
schopnosti a dovednosti: Je talentovaným stavitelem a teoretikem i praktikem boje. Krom toho se rychle zlepšuje v magii Aderánové koncentrace.
vzhled a charakteristika: Taihun je přemýšlivý, velmi zodpovědný a poněkud tvrdohlavý člověk. Chápe význam Aderánu, rodu i vlastní práce a vykonává ji řádně. Kromě občasných bojových výprav se věnuje především zvelebování Arky. Jeho stavitelství zatím není valné, ale projevuje velký talent. Následuje představy své rodiny o správném synu, na rozdíl od svého bratra Ivaina. Nedá příliš na Aderánový kult, ale cení si lidského řádu oproti nebezpečné divoké přírodě. Je vysoký, pohledný, ale poněkud tvrdý a nesrdečný. I v tomto následuje charakter vznešených mužů z rodu Vinair.
zvířecí společník: havran
dovětek: Taihun zemřel spolu se Saimúnem v Měsíčním sále. Odmítl složit přísahu, kterou by se zavázal pokusit se všemi svými možnostmi zajistit, aby Hvězda, vyvolaná Arčany při Velikém zpěvu na pomoc, pro kterou právě skupinka šla do Jezerního sálu, vždy na 1/3 roku pobývala v Měsíčním sále.

ALPHIA

(hraje Andrea Morávková)
vlasy: Zrzavé
oči: Hnědé
rodina: Karian Kvanari. Je pokrevní sestrou Ghara a adoptovanou sestrou Rivy.
věk: 21
schopnosti a dovednosti: Je výbornou lovkyní. Kromě toho jako jediná na Arce ovládá Hvězdnou runu.

vzhled a charakteristika: Alphia je vyšší postavy, lovecké řemeslo ji utužilo a tak již od pohledu nepostrádá vytrvalost a sílu. Její tvář, ošlehaná dlouhými cestami, je spíše sympatická, než krásná, ale přesto se za jejím dlouhým zrzavým copem ohlédne kdejaký Hwarnij. Alphia s sebou stále nosí svůj luk a lovecké potřeby. Na šíji má zavěšený temně modrý amulet, který většinou skrývá pod halenou. Je povahy tajnůstkářské a nepříliš sdílné, ale přesto se občas dokáže ovládnout a sdělit svá tajemství přátelům. 
zvířecí společník: Její fenka Phia vypadá jak liška. Alphiini přátelé, kteří si už omrzeli spory, zda je to “liškopes”, nebo “psoliška”, ji familiérně překřtili na “prasoještěrku”. Phii toto označení pranic nevadí, ale Alphia to nepřijímá náležitě nadšeně…

RIVA

(hraje Jan Kozák)
vlasy: tmavě hnědé, krátké
oči: tmavě hnědé
rodina: Karian Kvanari. Je bratrem Alphii a Ghara a pokrevním bratrem Khóruina.
věk: 20
schopnosti a dovednosti: Riva je vzdělán v magii i kněžských naukách a zná staré čarovné jazyky. Mimoto je značně hbitý a cvičí boj s mečem.

vzhled a charakteristika: Riva je nevysoký (165 cm = vyšší žena, pomenší muž) hbitý. Je štíhlý a jeho obratné pohyby jsou velmi ladné. Má dlouhé šikovné prsty, štíhlá zápěstí a krk (nevýrazné „jablko“). Tvář má jemnou a čistou. Má rovné relativně vysoké čelo, úhlednou křivku obočí a hluboké velké černé oči; lícní kosti, stejně jako čelist a brada jsou trochu výraznější, ale hrubost rysům chybí. Rty má světlé, stejně jako ostatní kůži, okolo koutků úst má dvě malé vrásky. Zuby má jemné, rovné a až neuvěřitelně čistě bílé: – vzpomínáte si na jeho úsměv při sezení okolo ohně – do tmy jasně září jeho zuby a čisté bělmo obklopující stejně čistou čerň jeho duhovky. Vlasy má velmi tmavě hnědorudé a má je střižené nakrátko. Pouze na temeni jsou trochu delší, kde jsou rozčísnuty nerovnou pěšinkou. Vlasy má permanentně: čisté, čerstvě zastřižené a rozcuchané jakoby se právě probudil.
Vypadá stále na 16 let a skutečně se zdá jakoby se jeho tělesný vývoj zastavil někde okolo puberty – nerostou mu doposud vousy, od svých 15-ti už nepovyrostl, jeho hlas sice získal na plnosti a síle, ale nezhrubnul v mužský. Prošel sice jakousi mutací, ale ta jeho hlasový rejstřík rozšířila oběma směry, ne jen do hloubky. 
Chodí oblečen do volného teplého obleku ze světlé kůže zdobeného ornamenty. Rukávy i nohavice jsou ohrnuté a vůbec celý oblek působí, jako by byl dělán na o něco většího člověka. Tento typ obleku nosí od té doby, co si vzpomínáte a je s ním spojený tak, že ve vašich myslích vytváří už něco jako „ikonku“. Několikrát jste ho viděli bez něj a vzpomínáte si, že jste ho nemohli poznat. 
Na nohou má vysoké kožené šněrovací boty a okolo boků široký obnošený opasek s mečem. 
Na vykování tohoto meče si dobře vzpomínáte – nejdřív se několik měsíců chodil koukat ke kováři na jeho práci – povaloval se tam celé dny, protože ho mág kupodivu uvolnil dočasně z učení – pak jednoho dne požádal kováře, zda by si nemohl vykovat meč – kovář ho (tak trochu z obavy před jeho mistrem) poučil o praktické stránce věci a pak Riva koval. Zkazil několik mečů, po dlouhém pocení se konečně odhodlal a dokonce odložil svůj oblíbený kožený svršek. Kovář už byl nevrlý a určil mu poslední pokus. I ten Riva zkazil. Žadonil ale kováře a ten povolil. Tentokrát byl o poznání úspěšnější. Štěstím bez sebe pak běhal po městečku a vyzýval kdejakého strýce a bratrance na souboj – nakonec dostal nakládačku a trochu zchladl. Jeho meč je skutečně unikátní dílo – poznali byste ho bez dlouhého hledání v sebevětší hromadě zbraní – je poměrně neopakovatelně nerovný a nedaleko od jílce má výrazný zub. Další zuby jsou rozesety strategicky po celé délce čepele, ale mnohé jsou usilovným broušením a leštěním částečně odstraněny. Riva ho střeží jako oko v hlavě a neodkládá ho ani ve spánku. 
Riva je poněkud bázlivý. Společnosti se straní, ale pokud je třeba se účastnit nějaké kmenové akce, či srazu přátel, nikdy neodřekne a přijde. Ve společnosti je slušný, na všechny se usmívá a často se směje. Pokud se usmívá, často se sevřenými rty, jako by se bál, že je jeho úsměv příliš široký. Usmívá se zvláštně – zatnou se mu svaly na tvářích, oči se usmějí, ale koutky úst se jen nervózně pocukávají, jak se brání širokému úsměvu. Možná je to také snaha působit tvrdě, ale ta se příliš nedaří. V hovoru často přikyvuje a má tendenci souhlasit dříve, než si promyslí, jestli s tím opravdu souhlasí. Dost často je také v hovoru mimo, protože myslí trochu jinak než ostatní a pak, když si to uvědomí, nebo si z něj začne někdo utahovat, tak se tváří krásně zmateně. 
Má svůj vlastní pokoj v domě své matky a komůrku v mágově obydlí. Komůrku používá častěji a má v ní neskutečný nepořádek. Kupodivu je docela útulná a do malého prostoru okolo ohniště se vejde podivuhodně dost lidí. 
Většinou ale není ani na jednom z těchto dvou míst. Toulá se po lesích v okolí městečka a medituje, recituje hymny od mistra, nebo jen ponořen v myšlenkách sleduje stezky, které sám dlouhým chozením vyšlapal. Po většinu roku také spí pod širákem – často je vzhůru v noci a spí přes den – lovci, ale i jiní na něj už mnohokrát narazili při cestách přilehlými lesy – našli ho spícího v mlází v chumlu srnek, nebo v oblíbené medvědí jeskyňce. Stejně apatický k okolí, jako jeho pán je i Rivův pes Vása. Doprovází ho věrně na všech jeho cestách a na nic se neptá. Ignoruje i divoká zvířata. 
Zvláštní kapitolou Rivova života jsou jeho převleky – už několikrát si ze svých soukmenovců pěkně vystřelil – využil svého zažitého obrazu v koženém obleku a své nekonkrétní tváře a převlékl se za cizince, který jen prochází vesnicí. Spolu s převlekem dokázal změnit i chování, takže jednou zmizela nesmělost, jindy zas usměvavost. Jednou byl dokonce převlečený za dívku – vzpomínáte, jak jste na něj hleděli s podivem, protože byl od ženy nerozeznatelný. A byl poměrně dost hezká dívka. Vzpomínáte, jak ho tehdy doslova přitáhl do vesnice sám mág a tvářil se velmi rozzlobeně. Riva byl tehdy skutečně potrestán a dlouho se pak neukazoval na veřejnosti. Mág ho ztrestal tělesně i duševně a pohrozil mu vyobcováním. Docela jste se tehdy i divili, proč se taková prkotina rozmazává.
Riva je zvláštně nešikovný. Má obrovský talent a jeho pohyby jsou téměř tanečně ladné, ale je vcelku smolař a docela dost věcí zkazí. Pokud dílu nevěnuje nějakou zvláštní pozornost, je obvykle bezpečnější ho svěřit někomu svědomitějšímu. Vzpomínáte si na Rivovy neúspěšné pokusy o vaření – dodnes slavná „Rivova polívka“ (což byla nechutná břečka), vzpomínáte si na ty hory nádobí, které svou nepozorností za ty roky musel Riva rozbít atd. 
Přesto je pro svou (v některých směrech) zručnost i ceněn – například jím vyřezávaná hůl, nebo jím zdobený oblek jsou umělecké skvosty. 
Riva vyzkoušel za svůj krátký život již skoro všechno – v něčem se projevil jako dost velké nemehlo – např. vaření, vůbec většina domácí práce, mluvení a vyprávění bez přípravy, nošení těžkých břemen, vrhání předmětů a střelba. 
Naopak velký talent projevil v boji zblízka, šermu, zpěvu, šití z látky i kůže, kresbě a magii.
zvířecí společník: ohař jménem Vása

ASKRA

(hraje Petra Lukačovičová)
vlasy: Tmavě hnědé
oči: Zelené
rodina: Atharvan Santra. Je sestrou Saimúna.
věk: 19
schopnosti a dovednosti: Je schopnou čarodějkou – ovládá i cestu Vůle i cestu Run. Po setkání s Měsíčním sálem se stala držitelkou několika mocných Měsíčních run.

vzhled a charakteristika: Askra bývala hezká veselá hwarnijská dívka, vyučená v magii. Pak se ale zapletla s Měsíčním sálem a její krve se napil Ulad a hořela v Aderánu. Od té doby se její bývalá veselost objěvuje jen zřídka. V řeči s přáteli a při výuce u svého oblíbeného učitele Hiranyi. Na tváři má popáleninu a v duši jizvu.
zvířecí společník: bourec morušový – prozatím

VATHILA

(hraje Lucie Lukačovičová)
vlasy: plavé
oči: tmavě hnědé
rodina: Mellitar Vinair. Je manželkou Khóruina.
věk: 18
schopnosti a dovednosti: Dokáže vycítit nálady a skryté pocity druhých lidí. Je obratnou léčitelkou, zachází jak s bylinami, tak s léčivými kouzly. Může z druhých snímat jejich bolest – nebo také vlastní bolestí udeřit mysl protivníka. Umí připravovat posilující lektvary, ale i jedy.

vzhled a charakteristika: Vathila bývala mladou Hwarnijskou dívkou. Mívala plavé vlasy a arkinsky světlou pleť. Bývala žačkou léčitelky Tiriaky a bývala ženou Khóruina. Pak se ale její život změnil. Nyní se stala bytostí Měsíčního sálu. Je vysoká, pleť má stříbřitou, tvář bez emocí, oči černé jak propasti do nicoty. Vlasy má havraní a živě se jí kroutí. Neodhaluje již své půvabné tělo, ale je oděna do těžké černé kutny. Je vidět pouze stříbrná tvář pod kápí, stříbrná předloktí a stříbřité štíhlé nohy v lehkých opáncích. Straní se slunce a světla, odpuzuje ji oheň a v noci kráčí neohrožena. Skrývá mnohá tajemství.

SAIMÚN (†)

(hraje Ruda Neumann)
vlasy: černé, prorostlé břečťanem
oči: zelené
rodina: Atharvan Santra. Je bratrem Askry.
věk: 20
schopnosti a dovednosti: Je drúvidem. Popínavý břečťan, s nímž je symbioticky srostlý mu dodává sílu i mrštnost popínavé rostliny. Ovládá také magii run. Nosí u sebe dvě zvláštní píšťalky, které používá k posilování svých čar.
vzhled a charakteristika: Saimún je veselý brach. Porostlý břečťanem vypadá jako rytíř v šupinové zbroji ze zeleného kovu. Podle jeho vůle se mohou protahovat šlahouny na jeho rukou až do veliké dálky. Jeho souznění s lesem je veliké – on i jeho břečťan se živí spodní vodou lesa a mohou se též spojovat k lesnímu vědomí.
zvířecí společník: břečťan
dovětek: Saimún zemřel spolu s Taihunem v Měsíčním sále. Odmítl složit přísahu, kterou by se zavázal pokusit se všemi svými možnostmi zajistit, aby Hvězda, vyvolaná Arčany při Velikém zpěvu na pomoc, pro kterou právě skupinka šla do Jezerního sálu, vždy na 1/3 roku pobývala v Měsíčním sále.

IVAIN

(hraje Ctibor Petrů)
vlasy: Plavé
oči: Hnědé
rodina: Melittar Vinair. Je pokrevním bratrem Taihuna.
věk: 16
schopnosti a dovednosti: Kluk jeden ušatá. Je to pohledný provokatér ženských srdcí, obratný lump a šikovný vykuk. Jeho sladkému hlásku málokdo odolá a jeho obratným prstům zas odolá jen málokterá šněrovačka (chtěl jsem říct zámek, ale to máš jedno – pokládek jako pokládek…)

vzhled a charakteristika: Vykutálený bard, který ač moc často nevypráví příběhy, tak zajímavým způsobem zachází se svou loutnou. Jeho nezastavitelná zvědavost a upovídanost leckdy přivedla družinu (někdy i jen jeho samotného) do pěkných potíží, mnohdy ale pomohla poodhalit roušku tajemství okolo Arky. Rád poslouchá Arkinské zpěvy, protože ví, že jeho osobní “aderánovou runou”, která jej bude chránit v čase nouze, je zpěv. Naslouchá také hudbám jiných prostorů a sálů a využívá hry k cestám. Již od svého dětství silně inklinuje k lesklým věcičkám a k alkoholu. Často po nocích vyhrává v darických hospodách a je Dariny nadšeně přijímán.
zvířecí společník: nebezpečně početná banda slavíků (pod vlivem Ivainovy hudby se neustále páří a rozmnožují)

GHAR

(hraje Petr Jonák)
vlasy: světle zrzavé
oči: zelenohnědé
rodina: Karian Kvanari. Je pokrevním bratrem Alphie a adoptovaným bratrem Rivy.
věk: 17
schopnosti a dovednosti: Je silný a obratný – šikovný kovář, ale zvládne i mnoho jiných řemesel.

vzhled a charakteristika: Ghar je mohutné postavy – jeden z největších Hwarnijců. Jeho rozložitost nezaostává nijak za výškou. V jeho postavě je ale cosi kamenného a nedotesaného, jako kdyby povstal z kamene. Před proměnou měl zrzavé vlasy a jasné oči. Měl psa Anilu a byl poněkud těžkopádný, ale veselý kovářův pomocník. Pak se ale obětoval za Arku a udeřil do něj blesk. Zemřel a znovuzrodil se. Nyní jsou jeho vlasy bílé, jeho kůže rudá a oči temné. Stal se sebejistějším a moudřejším.
zvířecí společník: Ghar měl psa jménem Anila, ale ten se po jeho proměně k němu neznal a utrápil se steskem po svém starém pánovi.

HALIARD

(hraje Tomáš Semenec)
vlasy: ohnivě rudé, nakrátko ostříhané, věčně rozcuchané a ježaté – stejně jako bradka 
oči: hnědé až hnědočervené, skrývá se v nich neznámá síla. 
rodina: obyvatel Slunečního sálu 
věk: neznámý 
schopnosti a dovednosti: Haliard je vzdělán v magii Starého světa. Ovládá živly ohně a vzduchu. Navíc může díky svému původu ze Slunečního sálu vytáhnout několik překvapení, které Ničitelům světa přinesou pár horkých chvil. Ale i přesto je vcelku schopný šermíř, který se nelekne ledajakého protivníka.
vzhled a charakteristika: Haliard je horkokrevný mladík a to díky tomu, že jeho tělesná teplota je, vzhledem k jeho původu, vyšší. Je vysoké šlachovité postavy. Věčně oblečen do poloplátové zbroje z ohnivě zlatého kovu. Stejně tak jeho jeden a půl ruční meč – minibastard je ze Slunečního kovu. Jeho sympatický obličej ozvláštňují brýle, do jejichž zlatých kulatých obrouček jsou zasazena skla broušená z křišťálu. Je vyslancem Slunečního sálu a Ochránce Hvězdy po Urolóce. Jeho hlavní starostí je, aby Hvězda nepadla do rukou Ničitelů světů a sloužila ku prospěchu. Je ukrutným milovníkem tepla a hlavně ohně, který mu na “ledové” Urolóce připomíná krásné teplo domovského Slunečního sálu. Proto se neustále drží u ohně a zahřívá se.
zvířecí společník: salamandr, ale bohůmžel zůstal “doma” 🙂

World

Races

Sirania

North

Lebara

Vezan

Havdaur

Argolin

Arkagas
Sairis
Vaktar
Garion
Xalgon

Qurand

Rasy

Siranie

Sever

Lebara

Vezan

Havdaur

Argolin

Arkagas
Sairis
Vaktar
Garion
Xalgon