Protinožci / Antilokás

Nejvzdálenější rasa o níž se vůbec něco ví. Ví se toho ale jen velmi málo, protože již před věky se s nimi přerušil kontakt. Kdysi dávno byli Protinožci pozváni tehdy vládnoucími elfy na území známého světa a to vyvolalo neklid a zděšení u většiny ostatních ras a nakonec vedlo k válce mezi nimi a elfy. Protinožci byli zkrátka příliš jinací na to, aby byli přijati.

Z toho mála, co je doposud pamatováno o Protinožcích, lze zmínit toto: Protinožci jsou rasa založená na symbióze s houbami. Podobně jako jsou kontinenty známého světa pokryty lesy a lukami, tak jsou kontinenty Protinožců na dalekém Jihu pokryty nesmírným hvozdem hub.

Na Jihu kdysi žily mnohé rasy, ale agresivní houby je časem strávily, jedině Protinožci dokázali v obtížném prostředí přežít, protože se vyvinuli systém houbového zasvěcení, kdy do svých těl dovolí kontrolovaně proniknout určité kmeny symbiotických hub, které jim dávají určité schopnosti a hlavně je chrání proti jedům a útokům divokých hub v mykohvozdech Jihu.

Protinožci žijí ve chráněných městech a jen iniciovaní mohou města opouštět a vydávat se za jejich hranice. Fyzická podoba Protinožců je neznámá, v manuskriptech knihoven Severu lze sice najít některá zpodobnění, ale zdá se, že většina z toho jsou pusté fantazie – všelijaká monstra s hlavou mezi nohama, se sedmi hlavami či s chapadly a krokodýlími čelistmi. Tomu snad nikdo rozumný nevěří.